Na co należy uważać przy wyborze bielizny na lato?

Nie warto kupować sztucznych, połyskujących materiałów. Mogą sprawić, że plamy od potu staną się widoczne na ubraniach. Taka bielizna nie zapewni w tę gorącą porę roku odpowiedniego komfortu.

Najlepiej sprawdzi się bawełna. Materiał ten cechuje się dość wysoką higroskopijnością. Jest więc w stanie zapewnić nam wiele godzin bez wrażenia mokrego materiału. Cienka bawełna potrafi chłodzić. Latem to naprawdę ogromna zaleta.Warto zamienić usztywniany biustonosz typu push up na delikatny koronkowy model. Będzie lekki i zapewni skórze możliwość oddychania. Poza tym, może być modnym elementem, jeśli delikatnie wystaje spod topu z dużymi wycięciami pod pachami.

Bielizna damska na lato musi być przewiewna nie tylko ze względu na komfort, ale także higienę i możliwość infekcji. Warto zdecydować się na cienkie, bawełniane majtki. Najlepiej sprawdzi się model bez aplikacji i bez koronek. Dzięki temu w łatwy sposób można uniknąć nieprzyjemnych otarć. Od niedawna na rynku pojawiła się także bielizna bambusowa. Ona również świetnie sprawdzi się na czas letni, ponieważ potrafi chłodzić ciało.

Latem ważny jest nie tylko dobór ubrań wykonanych z przewiewnych materiałów, które pozwalają skórze oddychać, ale także bielizny, która zapewni komfort i brak nieprzyjemnych plam potu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *